WYBUCH GAZU

W dniu 6 lipca 2013 roku o godzinie 5:58 do Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim wpłynęło zgłoszenie o wybuchu w budynku mieszkalnym w miejscowości Podlaski gmina Janów Lubelski. Na miejsce działań zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG PSP Janów Lubelski oraz cztery zastępy OSP z KSRG tj. Biała, Wólka Ratajska,

zdjęcie

Modliborzyce oraz OSP Andrzejów. Po przybyciu na miejsce dowódca stwierdził iż w wyniku najprawdopodobniej wybuchu uległ całkowitemu zniszczeniu budynek mieszkalny jednorodzinny. Pod gruzami zawalonego budynku uwięzione były dwie osoby kobieta i męczyzna. Przy pomocy sprzętu specjalistycznego narzędzi pneumatycznych i hydraulicznych strażacy wydobyli osoby uwiezione i przekazali je Pogotowiu Ratunkowemu.

zdjęcie

To prawdziwy cud iż pomimo tak dużych zniszczeń osoby przebywające w budynku odniosły stosunkowo niewielkie obrażenia. Siła wybuchu była tak duża że elementy budynku zostały przemieszczone na odległość 60 m. Najprawdopodobniej przyczyna był wybuch gazu propan butan. Przyczynę ustala Komenda Powiatowa Policji w Janowie Lubelskim.

Skip to content