#SzczepimySię Straż Pożarna w powiecie janowskim wspomaga Narodowy Program Szczepień

W ramach  ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19 strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Akcja jest  prowadzona we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Gminy wskazywały potrzeby i przekazywały je komendantom miejskim i powiatowym PSP.

Już od poniedziałku 25 stycznia pierwsze osoby miały okazję skorzystać z możliwości transportu realizowanego przez straż pożarną w wielu miejscach na terenie kraju. W pierwszym tygodniu akcji strażacy w całej Polsce pomogli dotrzeć do punktów szczepień 730 osobom.

W powiecie janowskim w akcji strażacy wykonali 5 transportów, 5 osób na szczepienia przeciw COVID-19. W działania zaangażowanych było – 5 pojazdów oraz 10 strażaków.

W ramach prowadzonych działań strażacy będą dystrybuować materiały informacyjne na temat szczepień oraz profilaktyki COVID-19. Przypominamy, że pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Skip to content