STRAŻE WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO WZBOGACIŁY SIĘ O NOWE ŚREDNIE SAMOCHODY RATOWNICZO GAŚNICZE

W dniu 9 listopada 2012 roku dokonano komisyjnego odbioru czterech sztuk średnich samochodów ratowniczo gaśniczych z napędem 6×6 z funkcja ratownictwa chemiczno ekologicznego dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim, Kraśniku, Biłgoraju i Tomaszowie Lubelskim.

zdjęcie

Samochody zostały zakupione w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 w ramach programu „ OCHRONA NATURALNYCH EKOSYSTEMÓW POŁUDNIOWEJ CZĘŚCI LUBELSZCZYZNY „ Koszt zakupu czterech samochodów wyniósł 3 386 448,00 zł. z czego 64,22% dofinansowała Unia Europejska pozostała część została sfinansowana z budżetu państwa oraz budżetu starostw powiatowych.

zdjęcie

Typ: średni Samochód Ratowniczo Gaśniczy Wodno Pianowy GBA 2,5/24

Pojazd spełniać będzie także dodatkowe funkcję. Został wyposażony i przystosowany do odśnieżania terenu Komendy Powiatowej.

Model: Tatra T-810
Podwozie kategorii średniej z napędem na wszystkie trzy osie z zawieszeniem portalowym przystosowane do jazdy po drogach utwardzonych i w terenie ciężkim
Napęd: 6×6 – Osie napędowe z portalowym zawieszeniem z rozłączną blokadą osiowego mechanizmu różnicowego.
CTIS system automatycznego dopompowania i wypompowania kół.
Kabina: Kabina jedno modułowa, 4-drzwiowa, 6-osobowa

Silnik:
Typ Renault Dxi7, silnik wysokopręny, 6-cylindrowy, rzędowy. Doładowany turbosprężarką z chłodzeniem doładowywanego powietrza i systemem SCR. o mocy 199 KW
Pompa:Godiva P2A 2010
2700 l/min przy ciśnieniu 10 bar.
378 l/min przy ciśnieniu 40 bar

Zbiorniki:
Woda: 2500 litrów
środek pianotwórczy – 250 litrów
Pojazd wyposażony w szybie natarcie o długości 60 metrów
Wyposażenie dodatkowe:
– Maszt oświetleniowy 2×100 V
– Agregat prądotwórczy 2500 KW
– Wciągarka elektryczna o uciągu 7,2 tony

Zabudowa wykonana z materiałów odpornych na korozję – stali nierdzewnej i aluminium, spawanych w osłonie gazów obojętnych. Poszycia z blach aluminiowych. Blachy poszycia łączone ze szkieletem w technologii klejenia i nitowania. Krawędzie zabudowy zabezpieczone listwami ochronnymi z stopu lekkiego. Półki aluminiowe z płynną regulacją wysokości.


Skip to content