Strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych szkolą się wspólnie z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym

W dniu 16 maja 2015 roku na stadionie gminnym w miejscowości Krzemień Drugi, gmina Dzwola odbyło się praktyczne szkolenie strażaków z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do KSRG powiatu janowskiego w zakresie współdziałania z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

zdjęcie

Celem szkolenia było praktyczne poznanie i utrwalenie procedur przyjmowania śmigłowców ratowniczych LPR, zabezpieczenie lądowiska, prowadzenie korespondencji radiowej, zapoznanie się z budową śmigłowca. Strażacy poznali również charakterystykę pracy śmigłowca i załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dodatkowo strażacy w ramach przeszkolenia poznali wyposażenie helikoptera. Szkolenie dotyczyło również zagadnień ze sposobu sprowadzania helikoptera na ziemię oraz zabezpieczenia i oświetlenia lądowiska w czasie lądowania zespołu LPR nocą.

Szkolenie praktyczne poprzedzone było szkoleniem teoretycznym, które odbyło się 27 marca 2015 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Janów Lubelski. W szkoleniu udział wzięło 64 strażaków z jednostek OSP z KSRG

zdjęcie
zdjęcie
Skip to content