Straż Pożarna wzbogaciła się o nowy samochód kwatermistrzowski

W dniu 3 grudnia Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim dokonała odbioru lekkiego samochodu kwatermistrzowskiego przystosowanego do przewozu 9 osób. Samochód ma spełniać różne zadania. Po zamontowaniu siedzeń ma służyć do przewozu strażaków ratowników do długotrwałych działań zapewniając im bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Po szybkim zdemontowaniu siedzeń wykorzystany będzie do przewozu towarów wykorzystując dużą przestrzeń bagażową. Samochód przystosowany jest do holowania przyczep ze sprzętem specjalistycznym.

zdjęcie

Całkowity koszta zakupu samochodu wyniósł 117 00,00 zł. z czego 49 000,00 przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Pozostała kwota to środki własne Komendy w wysokości 68 000, zł.

zdjęcie

Mikrobus Ford Transit zapewnia zarówno kierowcy, jak i pasażerom najwyższy poziom wygody i bezpieczeństwa typowy dla samochodu osobowego. Poprawiony układ kierowniczy, zawieszenie i układ ABS gwarantują pewne i precyzyjne prowadzenie nawet przy wysokich prędkościach i maksymalnej liczbie pasażerów. śmiałe, nowoczesne nadwozie zostało specjalnie wzmocnione, aby zapewnić wszechstronną ochronę w razie zderzenia. Standardowe funkcje bezpieczeństwa obejmują między innymi układ ABS z systemem elektronicznej dystrybucji siły hamowania (EBD) oraz poduszkę kierowcy.

zdjęcie

Dane techniczne Forda Transit

* turbo diesel
* 2 198 cm3 (85KM)
* moc maksymalna [KM/kw](obr/min): 85/63 (3500)
* maks. moment obr. [kGm/Nm](obr/min): 25.5/250 (1500)
* typ napędu: przedni
* skrzynia biegów: 5 – biegowa, manualna
* zużycie paliwa – cykl miejski [l/100km]: 9.6
* zużycie paliwa – cykl mieszany [l/100km]: 8.4
* zużycie paliwa – cykl pozamiejski [l/100km]: 7.7
* pojemność zbiornika paliwa [l]: 80
* emisja CO2 [g/km]: 222

Skip to content