Straż Pożarna wzbogaciła się o nowy samochód kwatermistrzowski iveco

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim biorąc pod uwagę doświadczenia lat ubiegłych w szczególności wynikające ze stale rosnącej ilości zdarzeń z zakresu ratownictwa technicznego, chemicznego oraz udziału w działaniach powodziowych na terenie województwa lubelskiego dokonała zakupu samochodu kwatermistrzowskiego, którego zadaniem będzie zabezpieczenie logistyczne prowadzonych działań ratowniczo gaśniczych a co jest najważniejsze, dostarczanie na miejsce działań sprzętu specjalistycznego.

zdjęcie

Nowo zakupiony samochód kwatermistrzowski marki IVECO zastąpił eksploatowany od 28 lat samochód kwatermistrzowski marki STAR 200, który ze względu na wiek, stan techniczny i częste awarie był nieekonomiczny w eksploatacji. Wycofany samochód Star 200 został nieodpłatnie przekazany do jednostki OSP Godziszów II włączonej do KSRG.

Iveco Daily turbo diesel o pojemności 2 287 cm3 i mocy 109 KM jest pojazdem ekonomicznym pod względem spalania co jest bardzo ważne przy obecnej cenie paliwa. Jego konstrukcja pozwala na wszechstronne wykorzystanie do wielu działań. Skrzynia ładunkowa o ładowności 1200 kg jest wywrotem na trzy strony.

Samochód nie jest pojazdem nowym jest to samochód wyprodukowany w 2007 roku. Całkowity koszt zakupu samochodu specjalnego wyniósł 49 650,00 zł.

Skip to content