Rozstrzygnięcie I etapu konkursu “Stop pożarom lasów”

14 października 2021 r. w KP PSP w Janowie Lubelskim rozstrzygnięty został I etap konkursu „Stop pożarom lasów”, skierowanego do uczniów szkół średnich z obszaru województwa lubelskiego.

Organizatorem konkursu jest Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie wraz z wszystkimi komendami miejskimi i powiatowymi woj. lubelskiego, a także Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Konkurs został objęty Patronatem Honorowym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty Panią Teresę Misiuk.

I kategoria konkursowa (indywidualna praca konkursowa dot. problematyki oraz zagrożeń związanych z pożarami lasów – plakat promujący akcję).

Laureatką I etapu konkursu „Stop pożarom lasów” została Kamila Konopa, uczennica Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku.

II kategoria konkursowa (praca klasowa dot. problematyki oraz zagrożeń związanych z pożarami lasów – film edukacyjno-promocyjny akcję. W tej kategorii z terenu powiatu Janowskiego nie złożona została żadna praca konkursowa.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi na problematykę zapobiegania pożarom lasów oraz podniesienie świadomości mieszkańców na temat wartości przyrodniczej obszarów leśnych.

Prace zostały przekazane do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, gdzie będą uczestniczyły w kolejnym etapie konkursu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a laureatom życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji!

Opracowanie: KP PSP Janów Lubelski

Skip to content