Razem Bezpieczniej – 17 października 2013r.

17 października 2013 roku Komenda Powiatowa PSP w Janowie Lubelskim uczestniczyła w Pikniku zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim w ramach Projektu „Bezpieczny uczeń – świadomy obywatel” współfinansowanego ze środków Rządowego Programu Ograniczani Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej”.

zdjęcie

Strażacy Komendy Powiatowej PSP przeprowadzili pokaz z zakresu ratownictwa technicznego polegający na uwalnianiu osób poszkodowanych z wraku pojazdu podczas symulowanego wypadku drogowego. Zaprezentowali zebranej młodzieży sprzęt ratowniczy oraz pojazdy pożarnicze znajdujące się na wyposażeniu Komendy Powiatowej.

Zebrani uczniowie mogli z bliska zobaczyć jak wygląda postępowanie strażaków przy uwalnianiu osób uwięzionych w pojazdach podczas wypadków drogowych. W pokazach użyty został najnowszy sprzęt, jaki znajduje się na wyposażeniu jednostki.

zdjęcie

Specjalnie dla uczniów Liceum Ogólnokształcące zaprezentowano także pokaz z zakresu ratownictwa medycznego (resuscytacja krążeniowo-oddechowa, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym). Sami uczniowie również mogli spróbować swoich sił i sprawdzić umiejętności w konkursie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

A wszystko to pod czujnym okiem strażaków.

Skip to content