Pracowite dni dla strażaków z powiatu janowskiego. Walka z ogniem, wiatrem i wodą

Wtorek i środa, tj. 6-7 lutego były dniami intensywnych działań janowskich strażaków. Ogień, wiatr, i woda stanowiły trzy elementy, z którymi musieliśmy się zmierzyć.

Oprócz gaszenia dużego pożaru drewnianych zabudowań w miejscowości Łążek Garncarski, strażacy usuwali miejscowe zagrożenia powstałe na wskutek silnego wiatru oraz podtopień terenów i budynków w miejscowościach: Stany Nowe, Wierzchowiska Pierwsze, Kawęczyn, Szklarnia oraz Janów Lubelski. .

Strażacy pracowali intensywnie usuwając przewrócone drzewa oraz pomagając w sytuacjach związanych z podtopieniami.

Dodatkowo w środę, tj. 7 lutego tuż przed północą strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP w Janowie Lubelskim gasili pożar sadzy zalegającej w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego w miejscowości Godziszów Pierwszy, a wcześniej w godzinach wieczornych ratownicy z JRG PSP w Janowie Lubelskim oraz z OSP Batorz i OSP Aleksandrówka zabezpieczali lądowanie helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w związku ze zdarzeniem, które miało miejsce w Woli Studzieńskiej, gmina Batorz.

W ww. działaniach brali udział strażacy z JRG PSP z Janowa Lubelskiego oraz z OSP z terenu gmin: Modliborzyce, Godziszów, Janów Lubelski, Potok Wielki oraz Batorz.

Skip to content