Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze powiatu janowskiego – 6 lipca 2014r.

W dniu 6 lipca, na stadionie w Modliborzycach, odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze dla powiatu janowskiego.

Organizatorem zawodów był Zarząd Powiatowy Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Janowie Lubelskim oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim, a gospodarzem tegorocznych zawodów był Urząd Miejski w Modliborzycach.

zdjęcie

W zawodach uczestniczyło 19 drużyn z Ochotniczych Straży Pożarnych w tym cztery drużyny kobiece oraz piętnaście drużyn męskich.

Zawody rozpoczęły się od musztry. Następnie odbyła się konkurencja – „Sztafeta Pożarnicza 7×50”. Najbardziej widowiskową częścią zawodów było „ćwiczenie bojowe”.

Poszczególne konkurencje oceniała komisja sędziowska z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim pod przewodnictwem bryg. Zbigniewa Kusego.

Na zakończenie zawodów odbyło się wręczenie pucharów, dyplomów i nagród dla drużyn, które zajęły czołowe miejsca.

zdjęcie

Najlepszy czas w ćwiczeniu bojowym uzyskała OSP Biała uzyskując czas 38,1 sekundy.

W klasyfikacji generalnej w grupie „C” kobiet:

• III – miejsce zajęła Kobieca Drużyna Pożarnicza z Woli Potockiej uzyskując łączną ilość punktów – 153,2
  • II – miejsce zajęła Kobieca Drużyna Pożarnicza z Wierzchowisk Drugich uzyskując łączną ilość punktów – 130,6
  • I – miejsce zajęła Kobieca Drużyna Pożarnicza z Wierzchowisk Pierwszych uzyskując łączną ilość punktów – 126,8

W zawodach uczestniczyła Kobieca Drużyna Pożarnicza z Modliborzyc, która uzyskała łączną ilość punktów – 133,9, co dawało jej trzecie miejsce, lecz drużyna ta startowała poza konkurencją.