Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze 2019

W dniu 14 lipca 2019 r. na stadionie KS” ISKRA „ w Krzemieniu Drugim odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu janowskiego.

Do sportowej rywalizacji o tytuł „Mistrza Powiatu” stawiło się 21 drużyn OSP ( 15 z grupy „A” i 6 z grupy „C”)byli to  mistrzowie i v-ce mistrzowie zawodów sportowo pożarniczych szczebla gminnego oraz zwycięzca ubiegłorocznychzawodów powiatowych.

Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: bieg sztafetowy 7 x 50m z przeszkodami, oraz pożarnicze ćwiczenie bojowe.

Organizatorem Powiatowych Zawodów Sportowo Pożarniczych był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku ZOSP RP w Janowie Lubelskim oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim. Gospodarzem zawodów był Oddział Gminy Zarządu ZOSP RP w Dzwoli.

Puchary dla najlepszych drużyn ufundowało Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim. Pierwsze trzy drużyny w każdej grupie otrzymało nagrody ufundowane przez Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Janowie Lubelskim.

Sportowym zmaganiom druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu janowskiego kibicowali przedstawiciele władz samorządowych na czele z Radnym Lubelskiego Sejmiku Wojewódzkiego Panem Ryszardem Majkowskim , Starostą janowskim Panem Arturem Pizoniem, Przewodniczącym Rady Powiatu Panem Sławomirem Dworakiem, Burmistrzowie  i Wójtowie miast i gmin z terenu powiatu janowskiego oraz Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Janowie Lubelskim  dh. Witold Kowalik. Komendant Powiatowy PSP w Janowie Lubelskim st. bryg. Grzegorz Pazdrak jak również przedstawiciele Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Janowie Lubelskim.

Klasyfikacja generalna zawodów sportowo – pożarniczych  przedstawia się następująco:

Zajęte miejsce Nazwa drużyny Wynik końcowy [pkt]
Grupa „A” – Ochotnicze Straże Pożarne
I OSP Aleksandrówka 102,2
II OSP Chrzanów 104,2
III OSP Biała 104,9
IV OSP Potok Wielki 107.4
V OSP Pasieka 109,2
VI OSP Godziszów Pierwszy 109,6
VII OSP Rataj 111,8
VIII OSP Branewka 112,8
IX OSP Osinki 113,7
X OSP Momoty Górne 119,6
XI OSP Otrocz 120,2
XII OSP Wierzchowiska Pierwsze 123,4
XIII OSP Konstantów 132,8
XIV OSP Wólka Batorska 141,2
XV OSP Andrzejów nie ukończyła
Grupa  „C” – Kobiece Drużyny Pożarnicze
I KDP Wola Potocka 137,9
II KDP Kocudza Dolna 139,7
III KDP Batorz 141,8
IV KDP Wierzchowiska Drugie 146,6
V KDP Modliborzyce 151,4
VI KDP Stawki 157,0

Najlepsze wyniki w ćwiczeniu bojowym uzyskały drużyny:

Grupa A :OSP Aleksandrówka    z wynikiem 38,9 sekund

Grupa C:   KDP Batorz                   z wynikiem 54,0 sekund

Skip to content