Powiatowe Zawody OSP.

W dniu 2 lipca 2017r. na stadionie KS Janowianka przeprowadzone zostały Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze dla Ochotniczych Straży Pożarnych grupy A i C. Zawody przeprowadzono wg regulaminu z 2011 r. w trzech konkurencjach – sztafeta pożarnicza 7×50 , ćwiczenie bojowe oraz musztra .

zdjęcie

Jednostka OSP z Konstantowa wygrała Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze, co oznacza, że właśnie ta drużyna będzie reprezentować powiat janowski na eliminacjach wojewódzkich. W drodze do zwycięstwa, pokonali kolegów z sąsiedniego Chrzanowa, którzy zajęli drugie miejsce. Strażacy z Konstantowa to nie jedyna straż z gminy Dzwola, która bardzo dobrze wypadła na tle innych drużyn – zwinnością, szybkością i siłą wykazali się też strażacy z Dzwoli, którzy zajęli trzecie miejsce. W klasyfikacji końcowej, czwarte miejsce przypadło strażakom z Andrzejowa, a piąte – OSP z Wierzchowisk Drugich. Ogółem, w zawodach uczestniczyło ponad stu strażaków z 14 drużyn męskich z siedmiu gmin powiatu janowskiego.

zdjęcie

W rywalizacji wzięło również udział 5 drużyn żeńskich, które wykonały takie same zadania jak panowie, choć rywalizowały w grupie żeńskiej. W tej kategorii, najlepszy łączny wynik i w sztafecie i w ćwiczeniach bojowych zdobyła kobieca drużyna pożarnicza z Krzemienia Drugiego (również z gminy Dzwola). , Drugie miejsce przypadło dziewczynom z Wierzchowisk Drugich, trzecie – z Wierzchowisk Pierwszych, czwarte – z Woli Potockiej, a piąte – z Kocudzy Drugiej.

zdjęcie
zdjęcie

Tegoroczne zmagania (na początku zawodów) obserwowało sporo widzów, których przegoniła deszczowa aura. Wśród osób, które wytrwały do czasu dekoracji zawodników byli, m.in. Jerzy Bielecki – Poseł na Sejm RP (Wiceprezes Zarządu Powiatowego OSP), Witold Kowalik – Burmistrz Modliborzyc (Prezes ZP OSP), Grzegorz Pyrzyna – Starosta Janowski, Antoni Kulpa – Wicestarosta oraz wójtowie pięciu gmin: Henryk Michałek z Batorza, Czesław Jaworski z Chrzanowa, Stanisław Rożek z Dzwoli, Józef Zbytniewski z Godziszowa i Jerzy Pietrzyk z Potoka Wielkiego.

zdjęcie

Oczywiście, nie mogło zabraknąć strażaków z janowskiej Państwowej Straży Pożarnej: st. bryg Grzegorza Pazdraka – Komendanta Powiatowego, jego Zastępcy – mł. bryg. Tomasza Serwatki, bryg. Krzysztofa Kurasiewicza – Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej i mł. bryg. Tadeusza Dziury – jego Zastępcy.

Dodajmy, że nagrody ufundował Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Janowie Lubelskim oraz Starostwo Powiatowe.

zdjęcie
Skip to content