Porażenie prądem młodego chłopca

W dniu wczorajszym o godzinie 1734 do Stanowska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, iż w miejscowości Łążek Ordynacki obok szkoły na transformatorze wisi nieprzytomny chłopiec porażony prądem.

Na miejsce zderzania zadysponowano dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej. Po 14 minutach od zgłoszenia na miejscu był pierwszy zastęp PSP. Dowódca stwierdził, iż na transformatorze średniego napięcia na wysokości 4 metrów wisi głową w dół zaczepiony nogą za element konstrukcyjny transformatora przytomny chłopiec. W chwili dojazdu zastępów dotarła informacja z SK, iż odłączona została anergia elektryczna w sieci.

Działania straży polegały na zdjęciu osoby poszkodowanej z wysokości i ewakuacji ze strefy zagrożenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej pod nadzorem koordynatora medycznego PSP polegającą na usunięciu przypalonej odzieży, opatrzeniu ram przy użyciu hydrożeli, okryciu folią termiczną. Około 25 % ciała w wyniku kontaktu z wysokim napięciem uległo poparzeniu 2 stopnia.

Po zaopatrzeniu poszkodowany został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Na miejsce działań został zadysponowany śmigłowiec LPR, który przetransportował chłopca do Wielkopolskiego Centrum Leczenia Oparzeń w Ostrowie Wielkopolskim.

Skip to content