Nowy samochód w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim

W miesiącu pażdzierniku 2015 roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej wzbogaciła się o nowy lekki samochód rozpoznawczo – ratowniczy Toyota Hilux.

zdjęcie
zdjęcie

Samochód przystosowany jest do działań na trudno-dostępnych obszarach powiatu. łączy w sobie dwa typoszeregi – doskonałe własności jezdne w każdych warunkach terenowych oraz możliwość dostarczenia na miejsce działań ratowniczo-gaśniczych sprzętu specjalistycznego niezbędnego do prawidłowego i skutecznego prowadzenia działań.

zdjęcie

Jest to pojazd wyposażony w silnik Diesla o pojemności 3,0 l i mocy 171KM z napędem na dwie osie 4×4, możliwością blokady tylnego mostu oraz zabudowaną skrzynią ładunkową umożliwiającą przewożenie ładunków o ciężarze do 700 kg.


Pojazd wyposażony jest również w hak holowniczy umożliwiający transportowanie na przyczepach transportowych będącego na wyposażeniu Komendy Powiatowej PSP w Janowie Lubelskim sprzętu specjalistycznego, takiego jak pompa szlamowa dużej wydajności, sprzęt oświetleniowy, łodzie wraz z silnikami, pompy pożarnicze oraz przyczepą z Quadem.

zdjęcie

Doświadczenia zdobyte podczas działań powodziowych prowadzonych w 2010 i 2014 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdziły uniwersalność takich samochodów w ciężkich warunkach terenowych. Samochody o takiej konstrukcji dostarczały w miejsca niedostępne ratowników, żywność jak również inny sprzęt specjalistyczny.


Koszt zakupu lekkiego samochodu rozpoznawczo – ratowniczego Toyota Hillux wyniósł 129 867,00 zł. z czego kwotę 20 000,00 zł. przeznaczyło na ten cel Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim, 60 000,00 zł zostało pozyskane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, pozostałą kwotę 49 867,00 zł sfinansowała Komenda Powiatowa PSP w Janowie Lubelskim z własnych środków.

zdjęcie
Skip to content