Międzypowiatowe ćwiczenia zgrywające – 12 października 2008r.

W wyniku nieostrożności turystów dochodzi do zaprószenia ognia i zapalenia się poszycia leśnego przy drogach dojazdowych do miejscowości Flisy i pomnika na Porytowym Wzgórzu. Obserwator w punkcie obserwacyjnym w leśnictwie Władysławów zauważa unoszący się dym. Fakt ten zgłasza do dyżurnego nadleśnictwa, który dysponuje 2- osobowym patrolem na samochodzie terenowym Toyota, który stwierdza, iż pali się poszycie lasu w oddziale 229.

Samochód osobowy uderza w drzewo , na skutek tego zderzenia poszkodowane zostają dwie osoby uwięzione w samochodzie.

zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie

Tak rozpoczęły się w dniu 14 października 2008 roku ćwiczenia taktyczno-bojowe wybranych sił i środków Powiatowej Kompanii Ratowniczo Gaśniczej , Lubelskiej Brygady Odwodowej oraz innych służb ratowniczych na kompleksie leśnym Porytowego Wzgórza. Celem ćwiczeń było sprawdzenie praktycznych możliwości współdziałania poszczególnych służb ratowniczych, sprawdzeniu systemów alarmowania, łączności i współdziałania oraz kierowania działaniami na rónych szczeblach.

Ogółem w manewrach udział wzięło 17 pojazdów Państwowej Straży Pożarnej i 70 strażaków wyposażonych dodatkowo w namiot sztabowy, agregaty pompowe dużej wydajności oraz 13 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu janowskiego i 95 strażaków. Siły i środki uczestniczące w ćwiczeniach w pełni zrealizowały zamiar taktyczny czego wynikiem było zlokalizowanie i ugaszenie pożaru kompleksu leśnego.

Skip to content