Komenda Powiatowa PSP pomaga w walce z koronawirusem

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym w Polsce i na świecie, które stwarza koronawirus SARS-Cov-2 wywołujący chorobę COVID-19, Państwowa Straż Pożarna w całym kraju podejmuje wysiłki w walce z tym zagrożeniem, wspomagając inne służby w ich działaniach.
Komenda Powiatowa PSP w Janowie Lubelskim również angażuje się w przeciwdziałanie rozszerzania się koronowirusa SARS-Cov-2,
Przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym w Janowie Lubelskim na prośbę Pani Dyrektor Szpitala oraz Pana Starosty Janowskiego za zgodą Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego rozstawiony został namiot pneumatyczny wyposażony w instalację oświetleniowo – elektryczną i opcjonalnie w nagrzewnice gdzie ustawiony zostanie sprzęt logistyczny w postaci łóżek, stolików i krzeseł. Namiot będzie służył zespołom ratownictwa medycznego do przyjmowania ewentualnych pacjentów, segregacji i badań.

Będą trafiali do niego pacjenci, którzy przyjdą bezpośrednio bądź przyjadą transportem sanitarnym, z podejrzeniem, bądź pacjenci z kontaktu z koronawirusem. Prowadzona będzie w nim segregacja tych pacjentów.

Skip to content