Ćwiczenia zgrywające jednostek KSRG powiatu janowskiego – 11 października 2013r.

W dniu 11 października 2013r. na terenie kompleksu leśnego Nadleśnictwa Janów Lubelski odbyły się ćwiczenia zgrywające jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego powiatu janowskiego.

Celem ćwiczeń było sprawdzenie procedur podczas dużych działań w związkach taktycznych jak również sprawdzenie systemu alarmowania, dysponowania oraz poziomu wyszkolenia i wyposażenia ratowników oraz kierowania siłami i środkami funkcjonującymi w ramach KSRG.

zdjęcie

Zgodnie ze scenariuszem ćwiczeń leśniczy przebywający w rezerwacie „Lasy Janowskie” zauważa pożar i informuje PSK. Zgodnie z procedurą zaalarmowane zostają siły i środki pierwszego rzutu. Zastępy po przybyciu na miejsce pożaru podejmują działania gaśnicze, lecz, ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, pożar w szybkim tempie rozprzestrzenia się. Siły i środki są niewystarczające. Do działań zadysponowane są zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z terenu powiatu oraz dodatkowe zastępy z JRG PSP Janów Lubelski.

zdjęcie

W ćwiczeniach udział wzięły zastępy ratownicze z KP PSP w Janowie Lubelskim i jednostki OSP KSRG z terenu powiatu, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Janów Lubelski.

Podczas omówienia ćwiczeń padły słowa podziękowania pod adresem strażaków ze strony Nadleśniczego Nadleśnictwa Janów Lubelski Pana Henryka Różewskiego, który obserwował ćwiczenia. Na zakończenie ćwiczeń podsumowania dokonał Komendant Powiatowy PSP bryg. Grzegorz Pazdrak.

Skip to content