Ćwiczenia strażaków Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z zakresu ratownictwa lodowego połączone z kampanią „ Bezpieczne ferie” …

25 stycznia 2018 roku na zalewie janowskim przeprowadzono ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego połączone z kampanią informacyjną dotycząca bezpieczeństwa na zamarzniętych akwenach podczas ferii zimowych.

zdjęcie


W trakcie ćwiczeń doskonalono różne techniki niesienia pomocy tonącym poprzez dotarcie do poszkodowanych, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy, ewakuacja poza strefę zagrożenia.

zdjęcie
zdjęcie

Sprawdzono i wykorzystano sprzęt do zabezpieczenia działań na lodzie, z uwzględnieniem asekuracji ratowników, stworzenie dla poszkodowanych i ratowników komfortu poprzez możliwość odpoczynku w namiocie. Ćwiczenia były okazją do wykorzystania i sprawdzenia skuteczności procedur i sprawności sprzętu ratowniczego wykorzystywanego podczas zdarzeń na lodzie.

zdjęcie

Podczas ćwiczeń strażacy przekazali grupie 30 osób przebywających na wypoczynku nad zalewem w Janowie lubelskim niezbędne informacje dotyczące zagrożeń związanych ze spacerami i zabawą na zamarzniętych jeziorach i rzekach oraz jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe na powietrzu.

Skip to content