Pożar zakładu produkcyjnego w Nowej Osadzie

Z trudną akcją ratowniczo-gaśniczą zmierzyli się janowscy strażacy w piątkowy wieczór w związku z pożarem wbudynku produkcyjnym w miejscowości Nowa Osada ,w którym to przetwarzane są różnego rodzaju zboża. 

Zgłoszenie o zdarzeniu  wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Janowie Lubelskim o godzinie 2336 .

Przybyłe na miejsce pożaru zastępy PSP zastały sytuację, gdzie płomienie wychodziły już na dach budynku „kaszarni”. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania stwierdzono, iż intensywnie pali się jedno z pomieszczeń na piętrze, a ogień szybko rozprzestrzenia się na pozostałe pomierzenia produkcyjne po konstrukcji dachowej.

W związku z rozmiarami zdarzenia do działań zadysponowano dodatkowe zasoby ratowniczeDziałania zastępów PSP i OSP polegały na odłączeniu energii elektrycznej w całym budynku oraz podaniu w pierwszej fazie trzech prądów wodydo pomieszczenia objętego pożarem jak również prądu wody z podnośnika SHD 25na dach budynku.

Działania gaśnicze prowadzone były z trzech stron budynku produkcyjnego z zamiarem opanowania pożaru i niedopuszczenia do dalszego rozprzestrzeniania się pożaru na pozostałe pomieszczenia. Po ponad 4 godzinach zakończono akcję gaśniczą. Straty powstałe w wyniku pożaru oszacowano wstępnie na 1,5 mil. zł. W działaniach brało udział 9 zastępów straży pożarnej, w tym 6 zastępów z OSP.

Skip to content