Nowy średni samochód ratowniczo – gaśniczy dla janowskich strażaków

Komenda Powiatowa PSP w Janowie Lubelskim wzbogaciła się o nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 4/30 na podwoziu samochodu marki IVECO EUROCARGO FF150EW.

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy IVECO posiada silnik disla o mocy 320 KM, masa własna pojazdu 8520kg. Na wyposażeniu pojazdu znajduje się zbiornik wodny o pojemności 4000 l, autopompę o wydajności 3000 l/min, wciągarkę z napędem elektrycznym oraz maszt oświetleniowy. Dostawcą pojazdu jest firma Mototruck Sp.z.o.o z Kielc.

Samochód będzie uzbrojony w sprzęt pożarniczy, a następnie planowana jest jego rejestracja i wprowadzenie do służby w podziale bojowym w JRG Janów Lubelski.

Całkowity koszt zakupu samochodu wyniósł 760 140,00 zł. Dzięki środkom finansowym w łącznej kwocie 280 000,00 zł., przekazanym Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim oraz Urzędu Gminy w Godziszowie możliwy był montaż finansowy i zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego. Komenda Powiatowa PSP w Janowie Lubelskim serdecznie dziękuje za okazane wsparcie finansowe.

Pozostała brakująca kwota 480 140,00 zł., została sfinansowana z budżetu państwa.

Dobre parametry techniczne i użytkowe pojazdu, zwiększają możliwości operacyjno-techniczne janowskiej straży pożarnej, co będzie miało bezpośredni wpływ na podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu janowskiego.

Skip to content