Nietypowa akcja na terenie gminy Batorz

W dniu 17 lutego br. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Janowie Lubelskim wpłynęło nietypowe zgłoszenie dotyczące zaginięcia 17 sztuk bydła hodowlanego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, iż zwierzęta hodowlane dzień wcześniej uciekły z gospodarstwa do pobliskiego lasu.

Były to zwierzęta trzymane na wolnym wybiegu, a teren pastwiska był ogrodzony drewnianym płotem. Właściciel początkowo próbował sam odnaleźć zwierzęta, jednak bezskutecznie. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie zostały rozstawione patrole dwuosobowe na krańcach lasu w celu lokalizacji stada. W wyniku podjętych działań 11 sztuk bydła odnaleziono, które tyralierą zagoniono do gospodarstwa.

W następnej fazie działań udało się zlokalizować pozostałe 6 sztuk bydła, niestety wypłoszone zwierzęta uciekały przed ratownikami i nie było możliwości ich załapania ani zagonienia do gospodarstwa. Celem zwabienia wypłoszonych zwierząt, właściciel rozstawił paśniki w pobliżu gospodarstwa.

W działaniach udział brało 4 ratowników z Państwowej Straży Pożarnej, 14 ratowników z Ochotniczych Straży Pożarnych w ksrg oraz 35 ratowników z Ochotniczych Straży Pożarnych spoza ksrg.

Skip to content