- -- Komunikaty KP PSP Janów Lubelski
29-11-2018 r. - VI Edycja kampanii edukacyjnej „Strażak uczy ratować” ...
26-09-2018 r. - List Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji ..
19-09-2018 r. - Kampania edukacyjna „Strażak uczy ratować” ...
08-08-2018 r. - Akcja honorowego oddawania krwi ...
Godz. 8.00, W ciagu ostatniej doby odnotowano: - Pożary: 0, - Miejscowe zagrożenia: 0, -Fałszywe alarmy: 0
Menu
Kontakt
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim

23-300 Janów Lubelski
ul. Piłsudskiego 58
tel. 8724340; 8725024
fax 8721182
E-mail: kp_janowlubelski@straz.lublin.pl
Inwestycje ze środków UE


Inwestycje finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach "Regionalny Program operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013"

Linki
Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie

Porady
- Powiatowe Zawody OSP. ...

Powiatowe Zawody OSP.W dniu 2 lipca 2017r. na stadionie KS Janowianka przeprowadzone zostały Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze dla Ochotniczych Straży Pożarnych grupy A i C. Zawody przeprowadzono wg regulaminu z 2011 r. w trzech konkurencjach - sztafeta pożarnicza 7x50 , ćwiczenie bojowe oraz musztra .Jednostka OSP z Konstantowa wygrała Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze, co oznacza, że właśnie ta drużyna będzie reprezentować powiat janowski na eliminacjach wojewódzkich. W drodze do zwycięstwa, pokonali kolegów z sąsiedniego Chrzanowa, którzy zajęli drugie miejsce. Strażacy z Konstantowa to nie jedyna straż z gminy Dzwola, która bardzo dobrze wypadła na tle innych drużyn - zwinnością, szybkością i siłą wykazali się też strażacy z Dzwoli, którzy zajęli trzecie miejsce. W klasyfikacji końcowej, czwarte miejsce przypadło strażakom z Andrzejowa, a piąte - OSP z Wierzchowisk Drugich. Ogółem, w zawodach uczestniczyło ponad stu strażaków z 14 drużyn męskich z siedmiu gmin powiatu janowskiego.

W rywalizacji wzięło również udział 5 drużyn żeńskich, które wykonały takie same zadania jak panowie, choć rywalizowały w grupie żeńskiej. W tej kategorii, najlepszy łączny wynik i w sztafecie i w ćwiczeniach bojowych zdobyła kobieca drużyna pożarnicza z Krzemienia Drugiego (również z gminy Dzwola). , Drugie miejsce przypadło dziewczynom z Wierzchowisk Drugich, trzecie - z Wierzchowisk Pierwszych, czwarte - z Woli Potockiej, a piąte - z Kocudzy Drugiej.Tegoroczne zmagania (na początku zawodów) obserwowało sporo widzów, których przegoniła deszczowa aura. Wśród osób, które wytrwały do czasu dekoracji zawodników byli, m.in. Jerzy Bielecki - Poseł na Sejm RP (Wiceprezes Zarządu Powiatowego OSP), Witold Kowalik - Burmistrz Modliborzyc (Prezes ZP OSP), Grzegorz Pyrzyna - Starosta Janowski, Antoni Kulpa - Wicestarosta oraz wójtowie pięciu gmin: Henryk Michałek z Batorza, Czesław Jaworski z Chrzanowa, Stanisław Rożek z Dzwoli, Józef Zbytniewski z Godziszowa i Jerzy Pietrzyk z Potoka Wielkiego.

Oczywiście, nie mogło zabraknąć strażaków z janowskiej Państwowej Straży Pożarnej: st. bryg Grzegorza Pazdraka - Komendanta Powiatowego, jego Zastępcy – mł. bryg. Tomasza Serwatki, bryg. Krzysztofa Kurasiewicza - Dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej i mł. bryg. Tadeusza Dziury - jego Zastępcy.


Dodajmy, że nagrody ufundował Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Janowie Lubelskim oraz Starostwo Powiatowe.


-- BIP --
Gra edukacyjna - QuestCity


Młody Bohater


Wirtualny spacer


Mapa zagrożeń na drogach lubelszczyzny


Ankieta
Jak oceniasz pracę strażaków?
Bardzo dobrze
Dobrze
Pozytywnie
Źle

[wyniki | ankiety]
Kalendarz
Kwiecie
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 2

Komenda Powiatowa Pastawowej Stray Poarnej w Janowie Lubelskim.
© 2006-2015 Wszelkie prawa zastrzeone

wykonano na wzorze jPORTAL 2