´╗┐ - -- Inwestycje finansowane ze Ârodkˇw UE --
12-04-2018 r. - Zmiana regulaminu konkursu "Nie wypalaj traw" ..
15-03-2018 r. - Ogłoszenie o naborze do służby w KP PSP ...
22-02-2018 r. - Narada roczna podsumowuj─ůca 2016 i 2017r ...
18-02-2018 r. - Przeka┼╝ Ewie sw├│j 1% ...
Godz. 8.00, W ciagu ostatniej doby odnotowano: - Pożary: 0, - Miejscowe zagrożenia: 0, -Fałszywe alarmy: 0
Menu
Kontakt
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim

23-300 Jan├│w Lubelski
ul. Piłsudskiego 58
tel. 8724340; 8725024
fax 8721182
E-mail: kp_janowlubelski@straz.lublin.pl
Inwestycje ze ┼Ťrodk├│w UE


Inwestycje finansowane ze ┼Ťrodk├│w Unii Europejskiej w ramach "Regionalny Program operacyjny Wojew├│dztwa Lubelskiego na lata 2007-2013"

Linki
Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie

Porady
-- Inwestycje finansowane ze Ârodkˇw UE --


PROJEKT REALIZOANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO NA LATA 2007-2013

Realizowany projekt pod tytułem „Rozbudowa systemu teleinformatycznego na potrzeby akcji ratowniczo-gaśniczych na terenie powiatów: janowskiego, kraśnickiego i świdnickiego” jest wspólnym przedsięwzięciem trzech Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim, Kraśniku i Świdniku.
Komendy, które powołały konsorcjum, na lidera konsorcjum wybrały Komendę Powiatową w Janowie Lubelskiem - umowa konsorcjum została podpisana w Janowie Lubelskim 8 lutego 2009 roku. Ogólna wartość proponowanego projektu wyniesie: 417 918,00 zł brutto. Dofinansowanie z EFRR to 355 911,00 co według wytycznych Regionalnego Programu Operacyjnego, stanowi 85% kosztów kwalifikowanych inwestycji.
Z ogólnej kwoty projektu dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży w Janowie Lubskim  przypada kwota 124 290,00 zł za którą zostanie zakupiony:

  • Agregat prądotwórczy o mocy 30 KW automatycznie uruchamiający się po zaniku prądu przeznaczony do zasilania awaryjnego budynków Komendy Powiatowej PSP,
  • Trzy zestawy komputerowe wraz  z oprogramowaniem,
  • Dwa laptopy wraz z oprogramowaniem,

 

W ramach projektu zbudowany ma zostać system łączności pomiędzy Powiatowym Stanowiskiem Kierowania a samochodami ratowniczo gaśniczymi wykorzystujący łączność cyfrową oraz system GPS. W samochodach zainstalowane zostaną terminale cyfrowe z dotykowymi monitorami LCD wraz zainstalowana mapą cyfrową połączoną z systemem nawigacji.

 


Przykładowy terminal zainstalowany w samochodzie ratowniczo gaśniczym


System komunikacyjny to nowoczesne rozwiązanie integrujące w sobie funkcjonalność Terminali Statusów, nawigacji samochodowej oraz lokalizacji pojazdów.Za pomocą dotknięcia odpowiedniego pola na 7 calowym ekranie załoga pojazdu w szybki sposób informuje dyspozytora o statusie pojazdu, np. czy wyjechał z bazy, czy wraca lub udaje się do akcji. Aby pojazd mógł bez przeszkód trafić do celu wyznaczonego przez dyspozytora (np. miejsca wypadku) na ekranie terminala nawigacja satelitarna wyznacza trasę i prowadzi pojazd dokładnie pod wskazany adres. Dodatkowo dzięki odbiornikowi GPS aktualna pozycja pojazdu może być cały czas monitorowana przez dyspozytora, aby ułatwić mu zarządzanie pojazdami. Cała łączność między terminalem a dyspozytorem odbywa się w cyfrowej technologii GPRS. Istnieje możliwość wykorzystania alternatywnego medium transmisji za pomocą cyfrowego radiotelefonu.
Na terminalach zainstalowane ma zostać oprogramowanie specjalistyczne do wizualizacji zagrożeń w pojazdach samochodowych. Dowódca jadąc do wypadku może na ekranie monitora obejrzeć wirtualnie samochód, który uległ wypadkowi. Może zlokalizować miejsca niebezpieczne stwarzające zagrożenie dla ratownika i ratowanego takie jak poduszki powietrzne, instalacje paliwowe oraz stwierdzić gdzie w pojeździe zlokalizowane są konstrukcyjne miejsca do cięcia konstrukcji ( tzw. osłabienia konstrukcyjne nadwozia). Terminale wyposażone zostaną w oprogramowanie do szybkiej identyfikacji substancji toksycznej. Każdy pojazd przewożący substancje niebezpieczną dla środowiska ma obowiązek, aby pojazd był specjalnie oznakowany. Dowódca odczytując kod z tabliczki może wpisać go do programu i natychmiast otrzyma informację o substancji oraz wskazówki o sposobie postępowania.

 

Jest to rozwiązanie pilotażowe na skalę województwa i kraju .-- BIP --
Gra edukacyjna - QuestCity


Młody Bohater


Wirtualny spacer


Mapa zagrożeń na drogach lubelszczyzny


Ankieta
Jak oceniasz prac─Ö stra┼╝ak├│w?
Bardzo dobrze
Dobrze
Pozytywnie
┼╣le

[wyniki | ankiety]
Kalendarz
Sierpien
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Statystyki
user├│w na stronie: 0
go┼Ťci na stronie: 1

Komenda Powiatowa Pa˝stawowej Stra┐y Po┐arnej w Janowie Lubelskim.
© 2006-2015 Wszelkie prawa zastrze┐one

wykonano na wzorze jPORTAL 2